e-Galatsi

σερφάροντας στο Γαλάτσι

Ξεκίνημα με μεγάλο ενδιαφέρον στα πλέι οφ της Β’ Εθνικής Ανδρών ανάμεσα σε Ένωση Γαλατσίου και ΑΕ Αμπελοκήπων όπου με ανατροπή μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη και το προβάδισμα.

Η σειρά των αγώνων ξεκίνησε από το 1-1 καθώς οι δύο ομάδες μετρούσαν από μία νίκη εις βάρος του αντιπάλου τους στη Β’ Φάση. Η Ένωση Γαλατσίου ήταν η ομάδα που χαμογέλασε στο τέλος αν και χρειάστηκε να κάνει υπερβάσεις. Οι Αμπελόκηποι ξεκίνησαν ιδανικά καθώς πήραν τα δύο πρώτα σετ και μετέφεραν την πίεση στην πλευρά των γηπεδούχων. Παρόλα αυτά η Ένωση Γαλατσίου αντέδρασε. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ βελτιωμένοι στα επόμενα σετ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2. Το τάι μπρέικ ήταν απόλυτα ανταγωνιστικό, όπως και όλο το παιχνίδι. Με 17-15 κατέληξε στην πλευρά της Ένωσης Γαλατσίου που ολοκληρώνοντας την ανατροπή πήρε τη νίκη και το προβάδισμα στη σειρά.

Η Ένωση Γαλατσίου ψάχνει μία νίκη την ώρα που οι Αμπελόκηποι καλούνται να υπερασπιστούν την έδρα τους και να οδηγήσουν τη σειρά σε τρίτο και καθοριστικό παιχνίδι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

01η αγωνιστική

Πεμ-11/04/24    21:45     Γαλατσίου          ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου - ΑΕ Αμπελοκήπων            3-2

(27-29,21-25,25-18,25-18,17-15)

02η αγωνιστική

Δευ-15/04/24    21:45     ΑΚ Γουδή             ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου

03η αγωνιστική (Αν χρειαστεί)

Πεμ-18/04/24    21:45     Γαλατσίου          ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου - ΑΕ Αμπελοκήπων

Μεταφορά αποτελεσμάτων  Β΄φάσης (1-1): ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου - ΑΕ Αμπελοκήπων 3-1, 0-3.