e-Galatsi

σερφάροντας στο Γαλάτσι

Ο ΠΑΣ Γαλατσίου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον 20χρονο Παπαδόπουλο, ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα, ,επέστρεψε στις νίκες ,επικρατώντας  με 6 - 1 του Ζέφυρου Αιγάλεω.

Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 25', ενώ στο 28' έκανε το 2 - 0. Ο Θεοδωρακάτος έκανε το 3 - 0 στο 33', ενώ στην αμέσος επόμενη φάση ο Λαγός έκανε το 4 - 0. Το ημίχρονο θα κλείσει με το σκορ στο 5 - 0, με τον Παπαδόπουλο στο 44' να κάνει χατ - τρικ. Στο 73' ο Πλατανίτης θα μειώσει προς στιγμήν το σκορ σε 5 - 1. Το τελικό 6 - 1 διαμόρφωσε ο Παπαδόπουλος στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Με τη νίκη αυτή ο ΠΑΣ Γαλατσίου βρίσκεται στην 7η θέση , ενώ ο Ζέφυρος βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 7 βαθμούς.

ΠΑΣ Γαλάτσι: Φραγκόπουλος (61' Αντωνόπουλος), Κυριλλίδης (46' Αζάκας), Ευαγγέλου, Πολυτσέρης, Ραπάι, Μακρυδάκης (63' Μηλιώτης), Θεοδωρακάτος, Νταβαρίνος (51' Παπαϊωαννίδης), Παπαδόπουλος, Λαγός, Φαλάγγας

Ζέφυρος: Μαρινόπουλος, Λιόντος (46' Νώρας), Γριμάνης, Θεοχάρης (66' Μαρτιμανάκης), Παυλίδης, Δουλιόγλου, Μπούσης, Λούκας (46' Λιβέρης), Πλατανίτης, Παπαμιχαήλ, Δήμας (75' Χρυσοχαΐδης)

Πηγή:Πάμε Ερασιτεχνικό