e-Galatsi

σερφάροντας στο Γαλάτσι

Βροχή από γκόλ σήμερα στο Γαλάτσι,όπου ο ΠΑΣ επιβλήθηκε με 10-1 της  Νίκης Αλίμου !!!

Πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης και με αξιοζήλευτη αποτελεσματικότητα, το Γαλάτσι δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της Νίκης Αλίμου εντός έδρας, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής και να πλησιάσει στις δύο προνομιούχες θέσεις της βαθμολογίας, παραμένοντας δυνατά στο παιχνίδι της ανόδου.

Το Γαλάτσι από πολύ νωρίς έδειξε διάθεση να καθαρίσει το ματς.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Λεπτάκης από ασίστ του Ευσταθίου άνοιξε το σκορ (1-0).

Στο 5ο λεπτό πάλι ο Λεπτάκης εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Χρήστου Ραπάϊ και με κοντινό σουτ έγραψε το 2-0.

Στο 13ο λεπτό ο Ραπάϊ σούταρε από κοντά, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε εκπληκτικά, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ, μετά την εκτέλεση του οποίου ο Ευσταθίου έγινε κάτοχος της μπάλας, ύστερα από ασθενή απόκρουση των αμυντικών και με δυνατό σουτ έκανε το 3-0.

Στο 26ο λεπτό ο Θεοδωρακάτος από ασίστ του Λεπτάκη, με ωραίο πλασέ σημείωσε το 4-0.

Στο 27ο λεπτό ο Ραπάϊ αξιοποίησε την εξαιρετική ασίστ του Θεοδωρακάτου και με άψογο σουτ πέτυχε το 5-0.

Στο 32ο ο Κυριλλίδης έφυγε μόνος του από δεξιά, μπήκε στην περιοχή και σούταρε από κοντά, ο τερματοφύλακας απέκρουσε ασθενώς και ο επερχόμενος Θεοδωρακάτος, δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 6-0.

Στο 36ο λεπτό είχε δοκάρι ο Λεπτάκης.

Στο 38ο λεπτό ο Λεπτάκης ανετράπη αντικανονικά εντός περιοχής και το καταφανέστατο πέναλτι εκτέλεσε τέλεια ο τερματοφύλακας του Γαλατσίου Φραγκουλόπουλος, επιτυγχάνοντας το 7-0, μέσα σε αποθέωση.

Στο 44ο λεπτό ο Αλέξανδρος Ραπάι είδε το εξαιρετικό σουτ που πραγματοποίησε, να καταλήγει στην συμβολή των δοκών.

Στο 56ο λεπτό από λάθος της άμυνας του Γαλατσίου, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής (7-1).

Στο 68ο λεπτό από σέντρα του Λεπτάκη, αμυντικός της Νίκης Αλίμου έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδος του (8-1).

Στο 72ο λεπτό ο Ευσταθίου δέχτηκε την ασίστ του Κυριλλίδη και με σουτ - κεραυνό λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα στο Γ της αντίπαλης εστίας (9-1).

Το σκορ έκλεισε στο 80ο λεπτό ο Παπαδόπουλος με ωραίο πλασέ, ύστερα από σέντρα του Λεπτάκη (10-1).

Ο προπονητής του Γαλατσίου Θοδωρής Κουτσουδάκης παρέταξε την ομάδα ως εξής :

Φραγκουλόπουλος (38' Θεοφανίδης), Κυριλλίδης, Χρ. Ραπάϊ, Ευαγγέλου, Πολυτσέρης, Μπίλο (34' Αλεξ. Ραπάϊ), Νταβαρίνος (31' Βασιλάκης - επιστροφή μετά τριετή αποχή), Θεοδωρακάτος (46' Παπαδόπουλος), Λεπτάκης, Ευσταθίου, Παπαϊωαννίδης.

Η προσοχή όλων είναι τώρα στραμμένη στο επόμενο παιχνίδι, όπου το Γαλάτσι αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Λυκόβρυση.